ad-mania
Home / GİRESUN / Giresun’da Sağlık Hizmetlerine Önemli Bir Katkı: Patoloji Laboratuvarı Açıldı

Giresun’da Sağlık Hizmetlerine Önemli Bir Katkı: Patoloji Laboratuvarı Açıldı

/
/
/
306 Views

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, 30 Ekim Pazartesi günü Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Cevdet & Fatma Yerli Patoloji Laboratuvarı’nın açılış törenine katıldı.

Açılış törenine Giresun ValisiMehmet Fatih Serdengeçti ile Hayırsever İş İnsanı Mustafa Cevdet Yerli ve ailesi başta olmak üzere Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar, Giresun İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut, Başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı, Giresun AK Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz ve diğer ilgili yetkililer katıldı.

Vali Serdengeçti, açılışta sağlık alanındaki gelişmeleri vurgulayarak ülkemizin diğer gelişmiş ülkelerle kıyaslandığında ne kadar ileride olduğunu belirtti. Aynı zamanda, hastanenin bu önemli hizmet birimini açmasının, vatandaşlarımıza kaliteli sağlık hizmeti sunma konusundaki ihtiyaçlarına önemli bir katkı sağladığını ifade etti.

Vali Serdengeçti ve diğer katılımcılar tarafından açılış kurdelesinin kesilmesiyle birlikte Cevdet & Fatma Yerli Patoloji Laboratuvarı vatandaşlarımızın hizmetine açıldı. 

Vali Serdengeçti, açılışta yaptığı kısa konuşmada, bu hizmetin Giresun’un sağlık sektöründeki ilerlemesi için büyük bir adım olduğuna dikkat çekti. Ayrıca, laboratuvarın açılmasında önemli bir rol oynayan Hayırsever İş İnsanı Mustafa Cevdet Yerli’ye teşekkürlerini ileterek, bu projenin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı minnettarlığını ifade etti. Vali Serdengeçti, merhume Fatma Yerli’ye de Allah’tan rahmet dileyerek, onun anısını yaşatmayı da unutmadı.

Açılışın ardından Başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı tarafından Sayın Valimize, Cevdet & Fatma Yerli Patoloji Laboratuvarı ile ilgili bilgiler verildi.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Patoloji Laboratuvarının, bölgenin tek patoloji laboratuvarı olma özelliği taşıdığı ve oldukça önemli bir sağlık hizmeti sunduğu belirtildi.

Laboratuvarın, 1 Doçent Doktor, 3 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Uzman Hekim, 2 Araştırma Görevlisi Doktor, 5 Patoloji Teknikeri, 1 Hemşire ve 2 Tıbbi Sekreter ile hizmet verdiği ifade edildi.

Laboratuvarın 2023 yılı Ocak-Eylül dönemindeki istatistikleri hakkında da bilgi sunuldu. Bu dönemde toplam hasta sayısının 24 bin 252, patolojik numune sayısının 15 bin 321, sitolojik materyal sayısının 6 bin 198 ve işlem sayısının 121 bin 260 olarak kaydedildiği aktarıldı. Ancak bu yüksek taleplerin, mevcut cihazların eskimesi ve miadını doldurması nedeniyle laboratuvarın yenilenmesi gerekliliğini doğurduğu belirtildi.

Başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı tarafından Sayın Valimize, bu önemli projenin gerçekleşmesinde katkıda bulunan Hayırsever İş İnsanı Mustafa Cevdet Yerli ve ailesinin, hastanenin Patoloji Laboratuvarı için bağışladıkları cihaz ve ekipmanlar hakkında da bilgi verildi.

Hayırsever İş İnsanı Mustafa Cevdet Yerli ve ailesinin Patoloji Laboratuvarı için 2 mikroton cihazı, 1 doku takip cihazı, 1 boyama cihazı, 1 frozen cihazı ve 2 adet bloklama cihazıyla birlikte 3 adet eğitim başlıklı araştırma mikroskopu, 3 adet araştırma mikroskopu ve 1 adet kamera sistemi bağışladıkları aktarıldı.

Törende; katkılarından dolayı Mustafa Cevdet Yerli’ye Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti tarafından, Avni Yerli’ye Milletvekilimiz Ali Temür tarafından, Faruk Yerli’ye Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Ağar tarafından, Mürsel Özbayram’a AK Parti İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz tarafından, Yusuf Emre Özcan’a İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Muhammet Bulut tarafından, Şenol Yerli ve Cevat Yerli adına ise Şükrü Yerli’ye Başhekim Doç. Dr. Fazıl Kulaklı tarafından plaket takdim edildi.

Bu anlamlı açılışın ardından, Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Cevdet & Fatma Yerli Patoloji Laboratuvarı’yla birlikte daha fazla hastaya daha iyi sağlık hizmeti sunma yolunda önemli bir adım atmış oldu.

Leave a Comment

This div height required for enabling the sticky sidebar
Giresun Bilgi Bankası GiresunBilgi.Com.Tr için buraya tıklayın (GiresunBilgi.Com.Tr)