ad-mania
Home / GİRESUN / Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı 10 Yaşında!

Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı 10 Yaşında!

/
/
/
319 Views

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve AR-GE birimince organize edilen Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’na katıldı.

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu özel günlerde, eğitimdeki gelişmeleri ve öğrenme ortamlarını iyileştirmeyi hedefleyen Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’nın onuncusu, 1 Kasım 2023 tarihinde Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

2012 yılından itibaren düzenlenen ve geleneksel hale gelen Giresun Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı, bu yıl “Konferans, Atölye Çalışmaları ve Sözlü Sunumlar” olmak üzere üç kategoride yapıldı.

Çalıştaya; Kafkas Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi ve Giresun Üniversitesinden akademisyenler atölye çalışmaları ile katıldı. Ayrıca ilimizde görev yapan öğretmenler de atölye çalışmaları ve poster sunumları ile etkinliğe katıldı.

Çalıştay, 1 Kasım 2023 Çarşamba günü 09.00 – 14.30 saatleri arasında gerçekleşti ve ilimizde görev yapan öğretmenler, okul/kurum yöneticileri, il/ilçe yöneticileri ve akademisyenlerin bulunduğu yaklaşık 550 katılımcıyı bir araya getirdi.

Çalıştayda 11 adet atölye çalışması, 14 adet poster sunumu ve 11 adet eTwinning projesi poster sunumu yapıldı.

Etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından çalıştayın ev sahipliğini yapan Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Ertuğrul Tosunoğlu tarafından yapılan açılış konuşması ile devam etti.

Müdür Tosunoğlu, açılış konuşmasında; etkinliğin amacının öğretmenlere yenilikçi eğitim yöntemlerini tanıtmak, özgün çalışmaları desteklemek ve bu çalışmaların sınıflarda uygulanmasına yardımcı olmak olduğunu belirtti. Aynı zamanda, Türkiye Yüzyılı’nın çocuklarına ve gençlerine hitap eden yenilikçi yaklaşımları artırarak öğretmenlerin deneyimlerini meslektaşlarıyla paylaşmalarını teşvik etmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Müdür Tosunoğlu, konuşmasının son bölümünde; çalıştaya desteklerinden dolayı başta Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti’ye ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılışta bir konuşma yapan Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti de “10’uncusu bu sene düzenlenen ‘Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayına’ katılarak değerli akademisyen, öğretmen ve idarecilerimizle bir araya geldik.

Beşerî zenginliğin kaynağı olan eğitim, nitelikli nesiller yetiştirerek kalkınmanın anahtarı işlevini görüyor.

Bu noktada müreffeh bir toplum için en çok emek sarf eden ve öğrenme yolculuğunda evlatlarımıza rehberlik eden yol göstericilerimize, kıymetli öğretmenlerimize müteşekkiriz.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmalarını takiben Sayın Valimiz Mehmet Fatih Serdengeçti, poster sunumlarının sergilendiği stantları dolaşırken İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve il protokolü de eşlik etti. 

Poster sunumlarını tek tek ve ilgiyle inceleyen Sayın Valimiz, sunum sahiplerinden bilgiler alarak çalışmalarından dolayı tebrik etti. 

Açılış töreni ve poster sunumu incelemeleri sonrasında atölye çalışmaları ile devam eden çalıştay, Öğretmen Akademisi Vakfı Eğitim ve Saha Koordinasyon Yöneticisi Engin Güven’in “Öğretmenle Olur” adlı konferansının ardından sunum sahipleri ile organizasyonda emeği geçenlere belgelerinin verildiği kapanış töreni ile sona erdi.

Leave a Comment

This div height required for enabling the sticky sidebar
Giresun Bilgi Bankası GiresunBilgi.Com.Tr için buraya tıklayın (GiresunBilgi.Com.Tr)