ad-mania
Home / GİRESUN / Doğu Karadeniz, Estonyalı Misafirleri Ağırladı

Doğu Karadeniz, Estonyalı Misafirleri Ağırladı

/
/
/
342 Views

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) ile Türk Hava Yolları (THY) işbirliğiyle Doğu Karadeniz Bölgesi’ni tanıtmak amacıyla Estonya’dan dijital medya ve yazılı basın kuruluşu temsilcilerine yönelik basın gezisi ve tanıtım organizasyonu gerçekleştirildi.

Organizasyon ilk olarak DOKA Genel Sekreteri Kemal Akpınar ile Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantı ile başladı. Toplantıda; Estonyalı basın temsilcilerinin bölgemizden beklentileri ile bölgemizi Estonya’da tanıtmak için yapacağı faaliyetler hakkında görüşüldü. Toplantıda ayrıca Estonya’nın da içinde yer aldığı Baltık ve Doğu Avrupa ülkelerinin seyahat acentelerine yönelik 2024 yılı içerisinde fam trip düzenlenmesi ve bölgeler arası turizm hareketliliğinin sağlanması için iş birliği içinde çalışılması konuları görüşüldü.

Alternatif turizm türlerini yaygınlaştırmak, doğa turizmi, kültür turizmi, macera turizmi, gastronomi turizmi, spor turizmi başta olmak üzere Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyelini tanıtmak ve turizmde hedef pazarları çeşitlendirmek amacıyla gerçekleştirilen organizasyonda Estonyalı misafirler, Artvin, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize ve Trabzon illerinin tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Mavisi, yeşili, muhteşem doğası ile doğa, tarih, kültür, inanç ve alternatif turizm zenginliği bakımından son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Doğu Karadeniz’e hayran kaldıklarını ifade eden Estonyalı misafirler, bölgeye turist getirmek istediklerini söylediler.

Leave a Comment

This div height required for enabling the sticky sidebar
Giresun Bilgi Bankası GiresunBilgi.Com.Tr için buraya tıklayın (GiresunBilgi.Com.Tr)